Sinisentien Mahtihiihdot (IIVO-cup)

T U L O K S E T

© Maaningan Mahti

Kilpailun sarjat: M8; N8; M10; N10; M12; N12; N14; M14; M16; M45; M55; M60; M65
; N16; NYL; N20; N18; N35; N45; M18; M35; M20; MYL

M8 Miehet 8 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro     Lisenssi        Tulos

  1. Antto Honkanen           Lieksan Hiihtoseura   5     60199337       5:47.8
  2. Aleksi Urpalainen        Sonkajärven Pahka     3     60320073       0.32,1
  3. Veikka Vasiljev          Suonenjoen Vasama     4     60429097       1.12,1
  4. Vilho Valkama            Iisalmen Visa         6     10003377       1.34,4
Sarjaluettelo

N8 Naiset 8 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro     Lisenssi        Tulos

  1. Aino Myllylä             Kiuruveden Urheilij  14     60298081       5:17.5
  2. Emilia Siponen           Kiuruveden Urheilij  13     60297414       0.12,8
  3. Mette Korhonen           Siilinjärven Hiihto  10     40420007       0.37,9
  4. Iida Siponen             Kiuruveden Urheilij  12     60429471       4.08,0
  5. Saana Jaaranen           Kiuruveden Urheilij  11     60430072       5.07,5

 Poisjääneitä   1
  -   9.  60424386  Miia Nousiainen          Kiuruveden Urheilijat
Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro     Lisenssi        Tulos

  1. Kusti-Emil Juntunen      Puijon Hiihtoseura   19     60303306       8:46.4
  2. Jarno Mannala            Iisalmen Visa        18     60417224       0.41,0
  3. Vilho Haimakainen        Puijon Hiihtoseura   21     60110184       0.53,8
  4. Julius Manninen          Suonenjoen Vasama    22     40304334       1.20,3
  5. Kalle Hirvonen           Puijon Hiihtoseura   17     60414601       2.47,0

 Poisjääneitä   1
  -  20.  40471770  Antti Tanskanen          Iisalmen Visa
Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro     Lisenssi        Tulos

  1. Taru Ovaskainen          Sonkajärven Pahka    32     40463084       8:59.8
  2. Siiri Kauppinen          Siilinjärven Hiihto  29     40465378       0.08,5
  3. Hilma Heiskanen          Suonenjoen Vasama    27     40429198       0.09,6
  4. Selma Vasiljev           Suonenjoen Vasama    31     60305963       0.43,0
  5. Pihla Jaaranen           Kiuruveden Urheilij  28     60339194       0.56,6
  6. Anna Siponen             Kiuruveden Urheilij  25     60188949       1.00,6
  7. Silja Auvinen            Kiuruveden Urheilij  30     60193858       1.00,9
  8. Enni Pennanen            Kiuruveden Urheilij  33     40284212       1.23,2
  9. Martina Auvinen          Kiuruveden Urheilij  26     60193865       1.48,1
Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro     Lisenssi        Tulos

  1. Niilo Kouvalainen        Kiuruveden Urheilij  36     40275348       9:26.5
  2. Iiro Säisä               Iisalmen Visa        45     40343733       0.37,1
  3. Joel Mäki                Kiuruveden Urheilij  42     40277593       1.03,3
  4. Elmeri Lång              Puijon Hiihtoseura   43     60172894       1.55,8
  5. Jaakko Ikonen            Mikkelin Hiihtäjät   40     40334793       2.29,9
  6. Juha Komu                Iisalmen Visa        38     40345427       2.36,6
  7. Tomi Iivanainen          Suonenjoen Vasama    46     40370065       3.37,1
  8. Niilo Hirvonen           Puijon Hiihtoseura   39     60414603       3.54,8
  9. Niklas Urpalainen        Sonkajärven Pahka    41     60320072       5.23,0

 Poisjääneitä   2
  -  37.  40402996  Sisu Suvinen             Leppävirran Viri
  -  44.  40289493  Juho Kemppainen          Hyrynsalmen Isku
Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro     Lisenssi        Tulos

  1. Isla Mähönen             Rantasalmen Urheili  51     60301082       9:53.3
  2. Moona Kauppinen          Siilinjärven Hiihto  50     40465376       0.22,6
  3. Netta Rauhanen           Puijon Hiihtoseura   56     40395132       0.26,9
  4. Venja Pennanen           Puijon Hiihtoseura   54     40403276       0.31,5
  5. Alma Laukkanen           Anjalan Liitto       64     40464085       0.47,5
  6. Hilma Hyyrynen           Anjalan Liitto       61     40275741       0.47,9
  7. Taru Kautto              Äänekosken Huima     63     40402605       1.09,4
  8. Maria Tasa               Vehkalahden Veikot   60     40228556       1.12,4
  9. Anna Ritvanen            Kiuruveden Urheilij  58     60294912       1.13,6
 10. Emma Rytkönen            Maaningan Mahti      57     40407997       1.31,4
 11. Aino Koskela             Anjalan Liitto       49     40277354       2.09,8
 12. Riitta-Liisa Dahl        Sonkajärven Pahka    59     60192565       2.12,1
 13. Iida Pennanen            Kiuruveden Urheilij  62     60159621       2.18,8
 14. Venla Vasiljev           Suonenjoen Vasama    52     60429096       2.32,7

 Poisjääneitä   2
  -  53.  40464797  Sara Rönkä               Kiuruveden Urheilijat
  -  55.  60425663  Eevi Raatikainen         Suonenjoen Vasama
Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro     Lisenssi        Tulos

  1. Ranja Pennanen           Puijon Hiihtoseura   72     40349603       9:38.1
  2. Minja Korhonen           Siilinjärven Hiihto  73     40164487       0.03,2
  3. Hilla Happonen           Puijon Hiihtoseura   69     40214209       0.32,8
  4. Nanna Hyyrynen           Anjalan Liitto       68     40137105       0.42,2
  5. Lotta Rauhanen           Puijon Hiihtoseura   67     40326338       0.45,3
  6. Jatta Hiltunen           Kiuruveden Urheilij  70     60405895       1.06,0
  7. Laura Rönkä              Kiuruveden Urheilij  75     40464740       1.17,1
  8. Emma Lång                Puijon Hiihtoseura   74     60016617       3.03,3

 Poisjääneitä   1
  -  71.  40163607  Minttu Lehtonen          Siilinjärven Hiihtoseura
Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 5 km v

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro     Lisenssi        Tulos

  1. Juho Hyyryläinen         Vaalan Karhu         83     60177643      13:37.6
  2. Aimo Parviainen          Ristiinan Urheilija  82     40150651       0.09,8
  3. Pekka Tanskanen          Iisalmen Visa        78     40345436       0.19,3
  4. Arttu Ritvanen           Kiuruveden Urheilij  87     60294911       0.22,6
  5. Otto Konttinen           Leppävirran Viri     79     40466748       0.33,9
  6. Eelis Jaroma             Siilinjärven Hiihto  86     40413135       1.13,5
  7. Elias Angeria            Iisalmen Visa        84     40345447       1.39,2
  8. Juho Ojala               Siilinjärven Hiihto  80     40226173       1.50,1
  9. Miika Huttunen           Sonkajärven Pahka    85     40463559       2.31,7

 Keskeyttäneitä   1
  -  81.  40199421  Tuukka Ovaskainen        Sonkajärven Pahka
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro     Lisenssi        Tulos

  1. Olli Kouvalainen         Kiuruveden Urheilij  90     40271706      12:14.5
  2. Topias Zerni             Anjalan Liitto       91     40261847       1.01,6
  3. Teemu Ovaskainen         Sonkajärven Pahka    93     40151976       1.03,8
  4. Kouta Heiskanen          Iisalmen Visa        89     40151301       1.19,9
  5. Petrus Tasa              Vehkalahden Veikot   94     33886903       1.38,9

 Poisjääneitä   1
  -  92.  40073854  Herman Happonen          Puijon Hiihtoseura
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro     Lisenssi        Tulos

  1. Matti Roininen           Valtimon Vasama     105     27543171      12:05.3
  2. Jari Mannala             Iisalmen Visa        97     40044725       0.02,2
  3. Janne Tuhkalainen        Mikkelin Hiihtäjät  104     27574852       0.02,3
  4. Markku Iivonen           Mikkelin Hiihtäjät  100     40290569       0.08,7
  5. Petri Pulkkinen          Leppävirran Urheil  102     60164555       0.21,2
  6. Tommi Nissinen           Suonenjoen Vasama    99     28951254       0.24,2
  7. Ari Säisä                Vieremän Koitto      98     23374593       0.36,5
  8. Kari Kuokka              Iisalmen Visa       103     40425636       0.59,5
  9. Risto Salmela            Lapinlahden Veto    101     24125699       1.08,2
Sarjaluettelo

M55 Miehet 55 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro     Lisenssi        Tulos

  1. Antti Pöyhönen           Maaningan Mahti     110     27123902      13:10.6
  2. Seppo Laukkanen          Iisalmen Visa       108     27498080       0.23,6
  3. Juha Juntunen            Kiuruveden Urheili  109     40143037       2.33,0
Sarjaluettelo

M60 Miehet 60 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro     Lisenssi        Tulos

  1. Ari Svanberg             Lapinlahden Veto    114     40224440      12:04.6
  2. Jari Svanberg            Lapinlahden Veto    113     27567076       2.08,0
Sarjaluettelo

M65 Miehet 65 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro     Lisenssi        Tulos

  1. Eero Mykkänen            Lapinlahden Veto    117     27505753      13:39.4
  2. Leino Nisula             Virtain Urheilijat  122     27517000       0.04,5
  3. Arttu Tahvanainen        Pyhäselän Urheilij  119     40291074       0.07,8
  4. Eero Väisänen            Kuhmon Kiva         123     27589928       0.54,6
  5. Sauli Hujanen            Iisalmen Visa       121     27430637       0.58,5
  6. Pauli Halonen            Säyneisen Salpa     118     27439256       1.05,3
  7. Matti Norja              Kuopion Hiihtäjät   120     28959625       1.17,7
Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro     Lisenssi        Tulos

  1. Iina Savolainen          Siilinjärven Hiiht  126     40216986      14:03.5
  2. Jaira Pennanen           Puijon Hiihtoseura  127     40342495       1.16,6
Sarjaluettelo

NYL Naiset 5 km V

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro     Lisenssi        Tulos

  1. Kati Venäläinen          Noormarkun Nopsa    135     27588673      12:11.5
  2. Reetta Silvasti          Puijon Hiihtoseura  137     40141959       0.45,4
  3. Greta Sariola            Puijon Hiihtoseura  133     40067047       1.16,2
  4. Jonna Juntunen           Kainuun Hiihtoseur  136     33072979       1.23,5
  5. Tiia Kauppinen           Savonlinnan Hiihto  131     31128647       1.31,7
  6. Tellervo Ranto           Team Skiers         132     40006071       1.47,0
  7. Maarit Heiskanen         Sonkajärven Pahka   134     31032759       2.11,2
  8. Janita Jäntti            Vantaan Hiihtoseur  130     31552925       4.58,8
Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro     Lisenssi        Tulos

  1. Anne Penttilä            Vehkalahden Veikot  145     31925620      12:48.2
  2. Venla Rantala            Vehkalahden Veikot  141     31818203       0.18,8
  3. Aada Föhr                Nilsiän Nujakka     140     40139206       0.49,3
  4. Veera Laaksoviita        Suomussalmen Rasti  142     33603005       0.55,3
  5. Riina Niskanen           Nilsiän Nujakka     144     34494530       1.09,3
  6. Jenna Niskanen           Nilsiän Nujakka     146     34494527       1.13,9
  7. Aino Loikkanen           Puijon Hiihtoseura  143     33119748       1.15,4
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro     Lisenssi        Tulos

  1. Suvi Kemppainen          Hyrynsalmen Isku    150     34488834      13:10.5
  2. Veera Säisä              Iisalmen Visa       149     34435353       0.05,7
  3. Anni Föhr                Nilsiän Nujakka     155     40144727       0.14,8
  4. Hannah Smart             Iisalmen Visa       154     31909756       0.18,1
  5. Nea Kytäjä               Valkeakosken Haka   152     30825488       0.19,5
  6. Eveliina Lindsberg       Nilsiän Nujakka     151     34396528       0.53,4
  7. Tiina Niskanen           Nilsiän Nujakka     153     34494967       1.47,1
Sarjaluettelo

N35 Naiset 35 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro     Lisenssi        Tulos

  1. Anni Angeria             Iisalmen Visa       159     40279035      13:16.2
  2. Terhi Mäki               Kiuruveden Urheili  158     27573251       1.00,5
Sarjaluettelo

N45 Naiset 45 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro     Lisenssi        Tulos

  1. Heli Urpalainen          Sonkajärven Pahka   162     27535176      14:18.9
  2. Tarja Viertorinne        Kiuruveden Urheili  165     34511264       0.26,2
  3. Nina Andersén            Kuhmo-Ski           164     21318548       0.45,4
  4. Niina Mäntyniemi         Kempeleen Pyrintö   166     60157990       0.54,3
  5. Pirkko Jaakola-Juntunen  Kiuruveden Urheili  163     40141052       1.37,1
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro     Lisenssi        Tulos

  1. Eero Rantala             Vehkalahden Veikot  171     33243342      21:32.5
  2. Eemil Juntunen           Iisalmen Visa       173     33746425       0.34,6
  3. Lasse Komu               Iisalmen Visa       175     40067969       2.20,6
  4. Benjamin Tasa            Vehkalahden Veikot  174     33886880       2.24,5
  5. Nico Hämäläinen          Maaningan Mahti     172     40200354       3.22,6
  6. Jesse Kettunen           Iisalmen Visa       169     60166649       3.38,1
  7. Aaro Parviainen          Ristiinan Urheilij  170     40150652       4.44,7
Sarjaluettelo

M35 Miehet 35 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro     Lisenssi        Tulos

  1. Juho Kämäräinen          Oulun Hiihtoseura   183     22225643      22:38.2
  2. Jaakko Urpalainen        Lapinlahden Veto    179     23538779       0.45,5
  3. Viljo Juntunen           Ristijärven Pyry    178     32897456       0.50,1
  4. Mika Leinonen            Kuopion Hiihtäjät   181     27497337       1.22,6
  5. Matti Korkalainen        Rautavaaran Raiku   182     60209802       2.19,4
  6. Jarkko Kauppinen         Ski Jyväskylä       180     27474046       3.00,5
Sarjaluettelo

M20 Miehet 20 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro     Lisenssi        Tulos

  1. Aapo Haataja             Ylöjärven Ryhti     193     30612866      22:32.3
  2. Elmeri Voutilainen       Siilinjärven Hiiht  188     29025600       0.11,3
  3. Veeti Henriksson         Ylöjärven Ryhti     191     33188960       0.14,7
  4. Aapo Saastamoinen        Lieksan Hiihtoseur  192     30895858       0.22,8
  5. Juuso Kuosma             Maaningan Mahti     187     40221236       0.54,7
  6. Viljami Miettinen        Siilinjärven Hiiht  190     34140017       1.36,8
  7. Samu Hanska              Lahden Hiihtoseura  189     32026764       1.53,1
  8. Valtteri Kankainen       Sotkamon Jymy       186     31507527       1.57,1
Sarjaluettelo

MYL Miehet 10 km V

Sija Nimi                     Seura          Lähtönro     Lisenssi        Tulos

  1. Juuso Tossavainen        Kuusamon Erä-Veiko  200     31927657      21:07.2
  2. Hannu Henrik Lappi       Siilinjärven Hiiht  201     60141482       0.21,5
  3. Kimmo Kymäläinen         Kuusamon Erä-Veiko  206     27459333       0.41,7
  4. Joel Sariola             Puijon Hiihtoseura  199     28903972       0.42,6
  5. Riku Ollikainen          Siilinjärven Hiiht  196     31390747       0.56,4
  6. Santeri Virta            Parkanon Urheilija  204     40466835       1.37,0
  7. Jarkko Tossavainen       Kuopion Hiihtäjät   203     27574593       1.50,3
  8. Jesse Pääkkönen          Puijon Hiihtoseura  208     28936392       2.05,2
  9. Akseli Loikkanen         Siilinjärven Hiiht  205     32945201       2.08,9
 10. Aatu Mäkelä              Joensuun Kataja     202     32073432       2.40,1
 11. Raul Korolainen          Iisalmen Visa       197     32741065       2.57,2

 Poisjääneitä   2
  - 198.  28276078  Timo Eronen              Joroisten Urheilijat
  - 207.  29660366  Mikko Virtanen           Sysmän Sisu
Sarjaluettelo